Domowa ice tea

Domowa ice tea
9.3/10 - (3 votes)

Nadal jest upalnie, nadal przyjemnie jest napić się czegoś zimnego. A jeśli dodatkowo jest to smaczne i zdrowe, to czego chcieć więcej?

  • zielona herbata
  • brzoskwinia
  • garść borówek amerykańskich
  • kilka kawałków ananasa
  • kilka plastrów cytryny

domowe ice tea

Jeśli parzycie herbatę liściastą, trzeba ją odcedzić i do jeszcze ciepłej dodać owoce, jeśli parzycie tą w torebkach owoce poza cytryną można dodać od razu. Niestety takie owoce nie są po wyjęciu smaczne i może nie wyglądają najładniej, ale herbata nabiera dzięki temu mocniejszego owocowego smaku. Oczywiście ilość i rodzaj owoców jest całkowicie dowolny, tu podałam tylko przykładowy skład, ja wrzucam to co akurat mam w kuchni.

W drugiej wersji owoce dodajemy do zimnego naparu. Herbata będzie trochę mniej aromatyczna, ale  też smaczna.

domowe ice tea

Herbatę dobrze chłodzimy.

Przed podaniem jeśli owoce dodawaliście do ciepłego napoju można je odcedzić, a do dzbanka dla ozdoby dorzucić nowe. Dopełnieniem jest lód i plasterki cytryny. Ja jednak często zamiast niego dorzucam owoce, które wcześniej włożyłam do zamrażalnika i bardzo tą metodę polecam.

domowe ice tea

Smacznego :)17 thoughts on “Domowa ice tea”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image. Drop file here