Ciasteczka z nutellą

Ciasteczka z nutellą

Coraz bliżej święta,a jak święta to i ciasteczka.

Zrobienie ciasteczek z nutellą nie wymaga specjalnych umiejętności, nie będę jednak oszukiwać i napiszę : jest z nimi trochę zabawy. Myślę, że spokojnie można je robić z dziećmi :)

 

ciasto :

2 ¹/4 szkl ( 360 g ) mąki pszennej

2 czubate łyżeczki ( 20 g ) mąki ziemniaczanej

1 szkl ( 200 g ) brązowego cukru

0,5 szkl ( 125 g ) cukru

225 g masła

2 jajka

1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

1 łyżeczka proszku do pieczenia

szczypta soli

 

dodatkowo :

400 g nutelli lub innego kremu orzechowego

Pracę zaczynamy od przygotowania nutelli. Na desce kładziemy kawałek papieru do pieczenia i łyżeczkami wykładamy na niego porcje kremu. Jedną łyżeczką nakładamy,a drugą ściągamy. Przenosimy całość do zamrażalnika i zostawiamy tam na co najmniej godzinę,ale im dłużej tam zostanie tym lepiej. Ja ściągam papier z deski i tak zostawiam.

Teraz czas na ciasto. Masło rozpuszczamy i studzimy do temperatury pokojowej. Po tym czasie Dodajemy do niego jajka i cukier i ubijamy.

Pozostałe składniki mieszamy ze sobą i  dosypujemy do masy jajecznej. Całość mieszamy i odstawiamy na godzinę do lodówki. Po tym czasie z ciasta formujemy kulki wielkości orzecha włoskiego. Lekkoje spłaszczamy. Na środek każedej kładziemy nutellę i owijamy ją ciastem tworząc kulke. Jeżeli nutella w trakcie pracy zbyt się ogrzeje,wtawcie ją ponownie na 15 minut do zamrażalki. Ponownie spłaszczamy, Układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pamiętajcie o zachowaniu sporych odstępów,ciastka rozpływają się i rosną.

Piec w 180 º C na ok. 30 minut. Ciastka powinny się bardzo lekko zrumienić.

Studzić na kratce, ale uważajcie przy ich przenoszeniu z blachy. Zaraz po wyjęciu z piekarnika są bardzo miękkie.

Smacznego!

 

 

 

Jak oceniasz ten post?


3 thoughts on “Ciasteczka z nutellą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.