Ciastka owsiane z masłem orzechowym – bezglutenowe

Ciastka owsiane z masłem orzechowym – bezglutenowe
10/10 - (5 votes)

Dawno nie było na blogu ciasteczek. Dzisiaj więc to nadrabiam. Nie dość że są smaczne, to jeśli użyjecie płatków owsianych bezglutenowych będą idealne dla osób na diecie bezglutenowej. Pomysł zaczerpnięty z tej  strony. Szybko się je robi, a potem szybko znikają.

  • 1 szkl ( 250 g ) masła orzechowego*
  • 2 łyżki ( 80 g ) miodu
  • 4 łyżki ( 80 g ) brązowego cukru
  • 0,5 szkl i 2 łyżki ( 80 g ) płatków owsianych bezglutenowych z odpowiednim certyfikatem
  • szczypta soli
  • 1 łyżeczka sody
  • 0,5 łyżeczki ekstraktu waniliowego
  • 1 jajko
  • 0,5 szklanki drażetek czekoladowych lub 50 g drobno pokrojonej czekolady

ciastka owsiane z masłem orzechowym - bezglutenowe

 

W misce wymieszać masło orzechowe, miód i cukier. Dodać płatki owsiane, sodę i ekstrakt waniliowy. Jajko rozbić i dodać do mieszaniny. Dosypać drażetki czekoladowe ( można je zastąpić innymi drażetkami lub bakaliami ).

Formować kulki wielkości orzechów włoskich.

Układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Lekko spłaszczyc każde ciastko widelcem.

ciastka owsiane z masłem orzechowym - bezglutenowe

Piec w 180ºC przez 10 – 12 minut. Po wyjęciu z piekarnika ciastka będą bardzo miękkie, więcuważajcieprzekładając je na kratke do studzenia.

*moje masło orzechowe było z kawałkami orzechów, stąd w ciasteczkach dodatkowo pojawiają się chrupiące niespodzianki. Polecam wypróbowania ciastek w dwóch wersjach ( z dodatkiem masła gładkiego i z kawałkami orzechów ), obie są pyszne.

Pod wpływem komentarza Magdy muszę dopisać, że na masło orzechowe trzeba uważać bo może mieć w składzie dodatek zawierający gluten. Masło orzechowe można zrobić samemu, a to da nam pewność, że nie ma w nim żadnych zbędnych i niebezpiecznych dodatków.

ciastka owsiane z masłem orzechowym - bezglutenowe

Smacznego :)22 thoughts on “Ciastka owsiane z masłem orzechowym – bezglutenowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image. Drop file here