Domowy ekstrakt waniliowy

Domowy ekstrakt waniliowy

Często w przepisach pojawia sie ekstrakt waniliowy. Można go kupić, płacąc za malutką buteleczkę stosunkowo dużo , albo można go w bardzo prosty sposób zrobić samemu.Mój stary ekstrakt waniliowy powoli się kończy. Musiałam więc przygotować nowy, bo bez niego było by mi ciężko w kuchni, bardzo lubię go dodawać do wielu ciast i nie tylko.

  • 1 szkl wódki
  • 3 – 4 laski wanilii

domowy ekstrakt waniliowy

Laski wanilii rozciąć wzdłuż i włożyć do butelki z wódką. Szczelnie zamknąć i zapomnieć, na kilka tygodni. Przez ten czas ekstrakt nabierze ciemnej brązowej barwy. Jeśli w międzydzy czasie będziecie uzywać do czegoś ziarenek wanilii to to co wam zostanie wrzucajcie do butelki. Lasek wanilii w ekstrakcie nigdy nie za wiele :)

Jak oceniasz ten post?


18 thoughts on “Domowy ekstrakt waniliowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *