Falafel czyli kotleciki z ciecierzycy

Falafel czyli kotleciki z ciecierzycy
9.5/10 - (4 votes)

Falafel czyli kotleciki z ciecierzycy, spróbujcie koniecznie. To pyszne połączenie cieciorki i przypraw. Ważne jest to żeby użyć do ich robienia suchej ciecierzycy. Tu nie da się niczego przyspieszyć i oszukać. Nie można więc wykorzystać do tego przepisu ciecierzycy z puszki. Danie nie wymaga bardzo dużo pacy, ale jego przygotowanie jest mocno rozciągnięta w czasie. Przepis zaczerpnięty z tej strony .

 • 1 szkl ( 250 g ) suchej ciecierzycy
 • 1 łyżeczka sody
 • 1 cebula
 • 2 ząbki czosnku
 • 1 łyżeczka soli
 • natka pietruszki
 • 1 łyżeczka kuminu
 • 0,5 łyżeczki mielonej kolendry
 • 0,25 łyżeczki mielonego kardamonu
 • 0,5 łyżeczki cynamonu
 • 0,5 łyżeczki chili
 • 2 – 3 łyżki zimnej wody
 • olej do smażenia

falafel

Ciecierzycę namoczyć w wodzie z dodatkiem sody. Po 12 godzinach odcedzić i zmielić w maszynce do mielenia mięsa razem z cebulą. Dodać przyprawy i wodę, dokładnie wymieszać i odstawić do lodówki na 30 minut lub dłużej.

Formować kotleciki i smażyć z dwóch stron na rozgrzanym oleju.

Masa bardzo ładnie się formuje i nie ma problemu ze smażeniem.

falafel

Smacznego :)

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image. Drop file here