Pieczone ziemniaki i młoda kapusta

Pieczone ziemniaki i młoda kapusta
9.7/10 - (4 votes)

Prosto i pysznie.

Zastanawiałam się, czy ten wpis powinien pojawić się na blogu. Bo prawie każdy robi w domu młodą kapustę czy piecze ziemniaki. I nie do końca jestem przekonana czy dobrze robię, czy ktoś tu wejdzie?

Z drugiej strony to też jest część mojego gotowania. Więc zapraszam : pieczone ziemniaki i młoda kapusta po mojemu.

kapusta :

 • główka kapusty
 • cebula
 • koperek
 • sok z cytryny
 • sól
 • olej do smażenia

ziemniaki :

 • ziemniaki
 • słodka papryka
 • czosnek granulowany
 • sól
 • olej

Młoda kapusta

Z kapusty zdjąć zewnętrzne liście, przeciąć na pół i poszatkować. Włożyć do garnka, posolić, wymieszać i odstawić na 15 – 20  minut. W tym czasie kapusta zmięknie, puści sok i zmniejszy swoją objętość. Podlać małą ilością wody i gotować na małym ogniu.

pieczone ziemniaki

Cebulę obrać i pokroić w kostkę, przełożyć na patelnię z olejem, lekko posolić i zeszklić.Dodać do gotującej się kapusty. Koperek posiekać i wrzucić do garnka pod koniec gotowania. Doprawić sokiem z cytryny. Młoda kapusta nie potrzebuje dużo czasu na zmięknięcie, więc uważajcie, żeby jej nie rozgotować.

Młoda kapusta

Ziemniaki obrać. Wyjątkiem sa młode ziemniaki, które wystarczy umyć. Pokroić na części, u mnie tym razem były łódki, ale często są to też plastry , kostka czy kształt frytek.  Umyć, włożyć do garnaka, zalać wodą i zagotować. Po 5 minutach od chwili kiedy woda zaczęła wrzeć odcedzić dokładnie. Obgotowywanie można pominąć, trzeba je wtedy dłużej potrzymać w piekarniku.

pieczone ziemniaki

Polać olejem, posypać przyprawami ( mnie były te które podałam w składnikach, ale możliwości jest mnóstwo i warto szukac swojego ideału smakowego ), wymieszać potrząsając garnkiem. Przełożyc do naczynia w którym będą pieczone. U mnie z powodu dużej ilości zawsze jest to blacha z piekarnika wyłożona papierem do pieczenia. Rozłożyć równomiernie, Piec w 200º do uzyskania złotego koloru, czas zalezy od gatunku ziemniaka i jego starości.

pieczone ziemniaki

Smacznego :)16 thoughts on “Pieczone ziemniaki i młoda kapusta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image. Drop file here