Bułeczki z czerwoną cebulą i kozim serem

Bułeczki z czerwoną cebulą i kozim serem
9.3/10 - (6 votes)

Szczerze muszę napisać, że bardzo lubię to połączenie. Kozi ser z czerwoną cebulą na pysznej mięciutkiej bułce to bardzo udane połączenie. Upieczcie koniecznie,nie będziecie żałować.

ciasto :

 • 850 g mąki pszennej
 • 400 g serka homogenizowanego
 • 4 jajka
 • 160 g miękkiego masła
 • 30 g drożdży
 • 2 łyżeczki soli

cebula :

 • 4 czerwone cebule
 • 2 łyżki oleju
 • sól morska
 • 3 łyżki octu balsamicznego
 • 1,5 łyżki brązowego cukru

dodatkowo :

 • kozi ser

Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem

Zaczynamy od przygotowania ciasta. Wszystkie składniki należy ze sobą wyrabiając gładkie ciasto. Odstawić do wyrośnięcia. Ponieważ już kilka razy padło padło pytanie czy nie robię zaczynu: ja najczęściej nie robię i tak jest też w tym przypadku.

Obraną cebulę pokroić w krążki. Na patelni rozgrzać olej i dodać do niego cebulę, wymieszać, lekko posolić. Smażyć aż cebula zmięknie. Dodać ocet balsamiczny oraz cukier i dokładnie wymieszać. Smażyć do zredukowania płynu.

Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem

Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem

Wyrośnięte ciasto podzielić na 12 części. Z każdego kawałka uformować kulę i rozwałkować ją. Na ciasto kłaść porcję cebuli, a na nią plaster sera.

Piec w 180 º C przez ok. 40 minut.

Pyszne puszyste bułeczki z karmelizowaną cebulą i kozim serem

Smacznego :)

 15 thoughts on “Bułeczki z czerwoną cebulą i kozim serem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image. Drop file here