Pyszny i prosty kurczak duszony w śmietanie

Pyszny i prosty kurczak duszony w śmietanie
9.5/10 - (6 votes)

Najczęściej udka kurczaka piekę, tak jest najprościej. Ostatnio jednak pomyślałam o udkach duszonych. Po prostu musiałam je zrobić. Wyszły pyszne, więc polecam je wam z całą odpowiedzialnością. U mnie było mięso z kością, ale równie dobrze można użyć filetów z udek.

  • ok. 1 kg udek ( mogą być filety )
  • 2 duże cebule
  • 2 łyżki słodkiej papryki
  • 400 g słodkiej śmietany ( u mnie 30 %)
  • sól, pieprz
  • olej

Pyszne i proste udka kurczaka duszone w śmietanie

Na patelni rozgrzać małą ilość oleju i obsmażyć na niej kurczaka, przełożyć do innego naczynia. Na patelnie dolać olej i zeszklić na nim obraną, pokrojona w pióra cebulę, doprawioną solą i papryką. Dołożyć kurczaka, zalać śmietaną i dusić pod przykryciem na małym ogniu przez 40 – 50 minut.

Pyszne i proste udka duszone w śmietanie, przpis

Smacznego :)3 thoughts on “Pyszny i prosty kurczak duszony w śmietanie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image. Drop file here