Oponki z serkiem homogenizowanym

Oponki z serkiem homogenizowanym

Tłusty czwartek już jutro. Mam dla was bardzo prostą i pyszną propozycję. To przepis do którego doszłam sama, wg mnie jest rewelacyjny. Oponki pięknie rosną. Ładnie rosną są puszyste i wilgotne.

  • 3,5 szkl ( 560 g ) mąki pszennej
  • 0,5 szkl ( 130 g ) cukru
  • 100 g miękkiego masła
  • 400 g serka homogenizowanego
  • 3 jajka
  • 1 łyżka octu
  • 1 łyżka ekstraktu waniliowego
  • 1 łyżeczka sody

dodatkowo :

  • olej do smażenia
  • cukier puder do posypania

oponki z serkiem homogenizowanym

 

Wszystkie składniki ciasta połączyć ze sobą wyrabiając gładkie ciasto. Podsypując mąką rozwałkować je na grubość 1 – 1,5 cm. Szklanką wycinać kółka, a w środku każdego z nich kieliszkiem zrobić dziurkę. Smażyć w dużej ilości rozgrzanego oleju. Niestety nie mam termometru do tłuszczu więc nie mogę wam powiedzieć jaką powinien mieć temperaturę. Nie może ona być za niska, oponki powinny szybko wypłynąć na wierzch. Jeśli oponki szybko robią się brązowe trzeba zmniejszyć temperaturę, bo oponki mogą być niedosmażone w środku. Kiedy oponki mają dobra barwę z jednej strony przewracamy je i smażymy z drugiej strony. Ja najpierw smażę wszystkie oponki, a potem ich środki, z których powstają mini pączki.

oponki z serkiem homogenizowanym

Usmażone oponki wykładać na ręczniki papierowe, żeby odsączył się nadmiar tłuszczu.  Po wystudzeniu posypać cukrem pudrem.

oponki z serkiem homogenizowanym

Smacznego :)

Jak oceniasz ten post?


15 thoughts on “Oponki z serkiem homogenizowanym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *