Koktajl lub smoothie czyli owoce w płynie

Koktajl lub smoothie czyli owoce w płynie
10/10 - (2 votes)

To coś co można zrobić z tego co jest akurat pod ręką, Często kiedy mam ochotę na coś, a sama nie wiem na co biorę owoce które mam pod ręką i miksuję ze sobą. Zawsze wtedy okazuje się, że jest więcej chętnych i najczęściej jeden dzbanek nie wystarcza.

  • sok z dwóch pomarańczy
  • 1 banan
  • 2 garści mrożonych truskawek

koktajl owocowy czyli smoothie

Z pomarańczy wycisnąć sok. U mnie wyszła dokładnie szklanka. Jeżeli nie maci pod ręką pomarańczy można je zastąpić sokiem z kartonu. Banana obrać i połamać. Dodać truskawki. Dobrze żeby były trochę rozmrożone, bo inaczej wyjdzie nam gęsty deser, a nie napój. Wszystko umieścić w kielichu robota i zmiksować.

Jest to przykładowy zestaw. Wczoraj miksowałam w takich samych proporcjach mrożone maliny, banana i sok tłoczony z jabłek. Też było pysznie.

koktajl owocowy czyli smoothie

Smacznego :)8 thoughts on “Koktajl lub smoothie czyli owoce w płynie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image. Drop file here