Proste ciasto czekoladowe z malinami

Proste ciasto czekoladowe z malinami
9.7/10 - (3 votes)

Dzisiaj odprowadzając dziewczyny do szkoły zmarzłam, pierwszy raz w tym roku. W powietrzu czuć jesień. Nie lubię tego, ale jakoś trzeb doczekac do wiosny. A na pożegnanie lata i powitanie jesieni ciasto czekoladowe z malinami.

Można je szybko przygotować, a do jego przygotowania wystarczy jedna miska, można więc powiedzieć, że to ciasto dla leniwych ( jak ja ) i tych mniej doświadczonych. Chociaz myślę, że smakowało będzie każdemu.

  • 1, 75 szkl mąki pszennej
  • 2 szkl cukru pudru
  • 0,5 szkl kakao
  • 0,75 szkl oleju
  • 5 jajek
  • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
  • maliny

proste ciasto czekoladow z malinami

Wszystkie składniki ciasta, z wyjątkiem malin włożyć do miski i wymieszać, nie jest przy tym wymagana jakaś szczególna dokładność, wystarczy, że wszysko połączy się ze sobą.

Przełożyc do wyłożonej papierem do pieczenia formy, u mnie 30 x 30 cm. Piec w 180ºC przez ok. 40 minut. Jeśli nie będziecie pewni czy ciasto jest już dobrze upieczone, możecie sprawdzić to wsadzając patyk, jeśli po wyciągnięciu będzie suchy można ciasto wyjmowac z pieca.

proste ciasto czekoladow z malinami

Smacznego :)23 thoughts on “Proste ciasto czekoladowe z malinami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 512 MB. You can upload: image. Drop file here